Organik Saç Ekimi

Daha yüksek oranlarda canlı kıl foliküllerini saçsız alana transfer etme işlemi üzerinde uzun yıllardır araştırma yapıyoruz. Organik Saç Ekimi yaptığımız araştırmalar sonucunda son derece etkili geri dönüşler alamızı sağlayan son tekenoloji bir tekniktir. Bu yeni ve eşsiz teknik ile, transfer işlemlerinden önce, alıcı alanı kök hücre ile zenginleştirilmiş yağ dokusu enjeksiyonu ile rejenere ediyoruz. Yani ekim alanını canlandırıyoruz. Stromal kök hücrelerin desteğiyle FUE saç ekiminden önce hedef alandaki hücrelerin canlanması, daha kalın canlı kıl foliküllerinin çıkmasına vesile oluyor.

Avantajları

  • Transplantasyon alanını ekime hazırlar
  • Daha kolay transfer işlemi
  • Herhangi bir kimyasal olmadan ekim yapılmasına olanak sağlar
  • Saç köklerini destekler
  • Uzun ömürlü parlak ve kalın saçlar
  • Ekimi yapılan saçlarda yüksek tutunma oranı

Kök hücre çalışmalarına da hız verdiğimiz bir dönemde, kök hücrelerin pek çok avantajını, saç ekiminde görebiliriz düşüncesiyle çıktığımız yolda, bugün saç ekiminde devrim niteliğinde sonuçlara ulaşmış bulunmaktayız”

Doctor B

Organik Saç Ekimi Nedir?

Kök hücreler çağımızın en fazla araştırılan konularından birisi çünkü araştırmalar neticesinde hayat ışığının bu micro sistem üzerine kurulduğunu biliyoruz. Kök hücreleri bugün pek çok hastalığın tedavisinde kullanmaya başladık. Doctor B’nin estetik cerrahi alanında da avantajlarından çok fazla faydalandığı kök hücreler, hastanın kendi bedenindeki yağ dokusunun içinden ayrıştırılabiliyor. Kök hücre hastanın bedeninde bir başka yere transfer edildiğinde, olağan üstü bir seyir gerçekleştirip, bulunduğu yere tazelenme, enerji, canlılık, kısaca tekrar hayat verdiğini söyleyebiliriz. Doctor B’nin geliştirdiği Organik Saç ekimi kök hücrenin bu avantajlarını maksimum derecede kullanan bir tekniktir.

“Saçtan yoksun bölgeyi tarla, donör alandan alınan sağlıklı kıl köklerini tohum olarak nitelendirirsek, başarıyı ancak, verimli tarla ve sağlıklı tohumdan alabileceğimizi öngörebiliriz” diyen Doctor B bu sebeple öncelikli olarak, tarlayı yani ekim yapılacak saçtan yoksun bölgeyi canlandırmak gerektiğinin altını çiziyor. Bu bölgede oluşan saçsızlık zaten tarlanın verimsizliğini de gösterir. Kök hücre bize bu noktada yardım ediyor ve ekim yapılacak alanın verimli hale gelmesini sağlıyor.

Klasik saç ekimi prosedürlerinde bu aşamada, ekim alanına kimyasal sıvı enjekte edilerek, derinin şişirilmesi ve saç köklerinin belirgin hale getirilmesi sağlanır. Fakat yaptığımız araştırmalar neticesinde görüyoruz ki, bu kimyasal sıvı, alanı beslemediği gibi, üstüne üstlük zarar veriyor ve hasta için son derece kıymetli olan sağlıklı donör kıl köklerinin de tutunmasını zorlaştırıyor. Organik saç ekiminde hastanın kendi yağ dokusundan alınarak, kök hücreden zenginleştirilmiş sıvıyı, bu aşamada saçtan yoksun bölgeye enjekte ediyoruz. Tarla olarak nitelendirdiğimiz saçtan yoksun alan kokteyl sayesinde verimli hale geliyor, besleniyor ve saç ekimi uzmanı aynı zamanda şişen deri sayesinde nakil işlemini kolaylıkla gerçekleştirebiliyor.

Organik Saç Ekimi Kimler yaptırabilir?

Kellik sorunu yaşayan herkes Organik Saç ekimi yaptırabilir

Organik Saç Ekimi Muayenesi

Doctor B öncelikle size Organik Saç ekimi hakkında bilgiler verir. Dönor alan olarak seçilecek sağlıklı saç kökleri araştırılır. Ekim yapılacak alanın durumu kontrol edilir. Organik Saç ekiminde kullanılacak kök hücreden zenginleştirilmiş yağ kokteyli için, bölgesel yağlanma alanı tespit edilir. İşlem öncesinde alkol ya da bazı türevlerdeki ilaçları almaması, operasyon sabahı reaksiyon oluşmaması için kullanmaması gereken saç ve kozmetik ürünler hakkında bilgiler aktarılır. Saçların çok kısa kesilmesi gerektiği hatırlatılır. Kel alan ve nakil yapılacak donör alan incelenir ve transfer edilecek greft sayısı planlanır. Tıbbi kayıt için resimleriniz çekilir.

Organik Saç Ekimi yaptığımız hastalarımızdan son derece etkili geri dönüşler alıyoruz. Hastanın kendi yağı, kelleşmiş alanı tam manasıyla verimli bir toprağa dönüştürüyor. Öncelikle donör alan ve ekim alanın iyileşme süreci hızlanıyor. Ektiğimiz sağlıklı saç kökleri derhal tutunuyor ve yeni bölgede yaşamaya devam ediyor. Çıkan saçlar daha parlak, gür ve son derece sağlıklı. Üstelik son derece doğal bir görüntü oluşuyor ve Organik Saç Ekimi sayesinde, saç ekimi yapıldığını profesyonel saç uzmanları, kuaförler dahi anlayamıyor.

Doctor B

Organik Saç Ekimi Uygulama

Hastanın kendi bedeninden alınan yağ, Cihantimur Yağ Transferi Tekniği kullanılarak, kapalı lipokid sistemiyle, kök hücreden zengin hale getirilerek toplanır. Organik saç ekimi yapılacak alan steril hale getirildikten sonra, deriye hazırlanan yağ kokteyli enjekte edilir. Alan şişer ve anında beslenmeye başlayarak, yeni dokuya bağlanma mekanizmasını devreye sokar. Eş zamanlı olarak dönor alandan mikro çaplı bisturi yardımıyla saç kökleri çıkarılır. Çıkarılan sağlıklı kökler tiplerine göre sınıflandırılarak ayrıştırılıp, ekime hazır hale getirilir. Sağlıklı kıl kökleri teker teker saçtan koysun bölgeye transfer edilir. Saçların uzamasını takip eden süreçte, en estetik sonucu yakalayabilmek için, saçın çıkış yönü ayarlanarak ekim işlemi yapılır. Organik saç ekimi işlemi tamamlandıktan sonra bir gün sonra çıkarılmak üzere, donör alanın üzeri bandajla kapatılır. Ekim yapılmış alan ise açık bırakılır.

Organik Saç Ekimi Sonrası

Organik saç ekimi sonrasında evinize gidebilirsiniz. Donör alanı ve ekim yapılan alanı oluşabilecek travmalardan korumanız gerekir. Şapka gibi sürtünmeyi artıracak aksesuarlar takılmamalıdır. Organik Saç ekimi sonrasında 1-2 gün ödem olmaması için uyuma esnasında yarı oturur vaziyette ve alanın yastıkla temasından kaçınarak pozisyon alınması tavsiye edilir. Doctor B’nin tavsiyelerine uyarak, varsa reçete edilen ilaçlar dışında herhangi bir ilaç ya da vitamin takviyesi kullanılmamalıdır. Saçınızı ilk yıkama ve saç ekimi sonrası yıkama prosedürlerini öğrenmek için ekim sonrasını takip eden günlerde tekrar kliniğimize çağrılırsınız. Daha sonraki günlerde gün aşırı saçlarınızı yıkamanız önerilir. Organik saç ekimi yapılan alanda ortalama 1hafta sonra geçici saç dökülmesi yaşanır ve ardından sağlıklı saçlar çıkmaya başlar. Kabuklanma gözlemlenecektir, oluşan kabuklar kesinlikle soyulmamalı, kendiliğinden düşmesi beklenmelidir. Donör alan ise ortalama 3-4 gün içinde iyileşmeye başlayacaktır. Yeni saçlarınız ortalama 3 ay içinde çıkmaya başlar. Nihai sonuç ise 6. aydan sonra gözlemlenir.

Paylaş